Sprístupňovanie informácií, vybavovanie sťažností a podnetov

Žiadosť, podnet, návrh, sťažnosť alebo iný typ podania musí obsahovať nasledovné údaje:

• komu je určená,
  • kto ju podáva (fyzická osoba uvedie meno, priezvisko, bydlisko; právnická osoba uvedie obchodné meno, sídlo),
  • akú informáciu si žiada sprístupniť,
  • musí byť podpísaná žiadateľom,
  • sťažnosť musí byť zrozumiteľná, musí z nej byť jednoznačné proti komu smeruje, na aké nedostatky poukazuje a čoho sa sťažovateľ domáha.

Žiadosť, podnet, návrh, sťažnosť alebo iný typ podania možno podať:

• písomne ako poštovú zásielku na adresu:
    Stredná odborná škola techniky a služieb – Műszaki és Szolgáltatóipari Szakközépiskola, Ul. SNP 41, 936 01  Šahy
  • písomne osobným doručením na sekreteriát školy
  • telefonicky:  036/ 7411098
  • elektronickou poštou na adresu: sekretariat@sossahy.sk

Informácia sa sprístupní najneskôr do 8 pracovných dní odo dňa podania žiadosti. Lehotu na sprístupnenie informácie možno predĺžiť, najviac však o 8 pracovných dní.

Sťažnosť sa vybaví do 60 pracovných dní.

Sadzobnik_spoplatnovanych_ukonov.pdf

Súvisiaca legislatíva:

• Zákon č. 9/2010 Z.z. o sťažnostiach
  • Zákon č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám

Smernica_o_poskytovani_informacii_v_zmysle_zakona_o_slobodnom_pristupe_informacii(1).pdf