Stredná odborná škola techniky a služieb –

Műszaki és Szolgáltatóipari Szakközépiskola, Ul. SNP 41, Šahy

Tel: 036/741 10 98

sekretariat@sossahy.sk

www.sossahy.edupage.sk

Učebné odbory:  3-ročné

Nadstavbové štúdium:   2-ročné

2464 H strojný mechanik – VJS, VJM

6445 H kuchár – VJS, VJM

6456 H kaderník - VJS

6403 L podnikanie v remeslách a službách – VJS, VJM

Charakteristika školy:

Stredná odborná škola má vyše 60 ročnú tradíciu v oblasti výchovy a vzdelávania žiakov.  Teoretické vyučovanie okrem klasických učební je zabezpečené aj v troch učebniach informatiky, v tabletovej strojárskej učebni a multimediálnej jazykovej učebni a odborný výcvik v dobre vybavených strojárskych dielňach, v cvičnej kuchyni a v kaderníckom salóne. Žiakom umožňujeme získať vodičské oprávnenie skupín B a T vo vlastnej autoškole a zváračský preukaz vo vlastnej zváračskej škole. Žiaci sa pravidelne zúčastňujú rôznych kultúrnych, športových i odborných aktivít, reprezentujú školu na slovenských i medzinárodných súťažiach: Mladý tvorca, Mladý zvárač, Interbeauty a ďalšie. O ich úspechoch pravidelne informujeme v regionálnych médiách.

Vyučovanie cudzích jazykov, systém duálneho vzdelávania, možnosti získania osvedčení, certifikátov: Škola ponúka v rámci vyučovania a záujmového vzdelávania vyučovanie anglického a nemeckého jazyka.

Medzinárodné aktivity školy:

SOŠ techniky a služieb Šahy má dlhoročnú dobrú spoluprácu a organizuje vzájomné medzinárodné športové  stretnutia so strednými školami v Szécsényi (Maďarsko) a Bystřice nad Pernštejnem (ČR).

Projekty:

Škola sa úspešne zapája do rôznych projektov. V rámci aktivít Erasmus+ naši žiaci viackrát absolvovali odbornú prax v Nemecku, Anglicku a v Portugalsku a plánujeme ďalšie stáže do Španielska, Talianska a Českej republiky.

Krúžková činnosť:

Záujmové krúžky ponúkame podľa záujmu žiakov, kde žiaci realizujú svoje nadanie a zručnosti. Krúžky sú zamerané hlavne na športové aktivity, informačnú technológiu, gastronómiu a odborné zručnosti.

Športové a iné aktivity školy:

Škola má dobré podmienky na športové aktivity, má vlastnú telocvičňu, miniihrisko s umelým trávnikom a fitnes klub. Každoročne v júni usporiadame medzinárodné športové stretnutie stredoškolákov, ktorého sa zúčastnia žiaci družobných škôl z ČR a z Maďarska a zo šahanských stredných a základných škôl.

Informácie o bezbariérovom prístupe a o možnostiach inkluzívneho vzdelávania žiakov:

Škola má vybudovaný bezbarierový vstup do školy a zabezpečuje inkluzívne stredoškolské vzdelávanie podľa potreby žiakov.

Možnosti ubytovania a stravovania:

Škola má vlastnú jedáleň, kde ponúka možnosť stravovania pre žiakov a pre zamestnancov.

Uplatnenie absolventov v praxi:

Absolventi sa uplatnia ako kvalifikovaní pracovníci v oblasti podnikania, spoločného stravovania, kaderníctva a strojárstva, doma i v zahraničí. Absolventi študijných odborov majú možnosť pokračovať v štúdiu na vysokej škole.